Karneval pro děti

Ve středu 31. 1. 2018 se jako každým rokem konal karneval jako odměna za krásná vysvědčení. Karneval probíhal v duchu projektu Vodní království, na kterém všechny třídy pracují celý školní rok. Žáci přenášeli vodu do odměrných nádob, skládali puzzle z vodní říše, přeskakovali kameny, chytali rybičky, řadili je podle čísel. Nechyběly ani taneční soutěže, tombola a vyhlášení nejzajímavějších masek a nejlepšího tanečníka. Děkujeme rodičům za přípravu masek pro děti a zajištění občerstvení.

Pololetní vysvědčení

Ve středu 31.1.2018 přišel čas vyhodnocení práce a snahy dětí všech tříd za celé první pololetí - pololetní vysvědčení. Slavnostní předání proběhlo v každém ročníku individuálně během druhé vyučovací hodiny. Dále následoval karneval na téma Vodní říše. Do dalšího pololetí přejeme všem žákům hodně chuti do práce a samé pěkné známky.

Soutěže ve školní družině:

V měsíci lednu marně vyhlížíme sníh, a tak se všichni žáci ze školní družiny zapojili do soutěží. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale hra je hra a poražení to musí brát sportovně. Vítězové byli za své výkony odměněni.

Soutěž v Dobblu

Žáci druhého ročníku se utkali v Dobblu na rychlost a postřeh, nejvíce se dařilo A. Pavlíčkovi, S. Mašlaňové, E. Růžičkové, N. Lebedové  a K. Tietzové. Gratulujeme.

Piškvorky

Žáci čtvrtého ročníku se utkali v piškvorkách, nejvíce se dařilo V. Kudlíkovi, V. Gregořicové a T. Čermínové. Gratulujeme.

Kuželky

Ve čtvrtek 11. 1. 2018 se utkalo smíšené družstvo žáků v kuželkách, 1. místo získala V. Gregořicová, 2. místo J. Mazur a  3. místo M. Mazur. Gratulujeme.

Stolní fotbálek

Ve druhém lednovém týdnu prvňáčci a druháčci soutěžili ve stolním fotbale. Nejdříve mezi sebou soutěžili prvňáci, poté druháci a výherní družstva z obou tříd se utkala proti sobě. Na prvním místě byl tým z druhé třídy Sokolov (Tonda, Kuba M.), na druhém místě byl tým z první třídy Real (Matoušek, Pepík), a na třetím místě byly dva týmy, jeden z první třídy Česko (Anička, Verča) a Rakousko z druhé třídy (Sebík, Kuba S.).

Domino ve ŠD

V pondělí 8. 1. 2018 si prvňáčci ve ŠD zasoutěžili v dominu. Rozdělili se na dvě družstva a mezi sebou závodili, kdo složí delšího hada. Vyhrálo družstvo, kde byl Matoušek, Štěpánek, Vašík, Pepík, Anička, Verunka a Magdalénka.

Hry ve ŠD foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/SD_leden_2018

Besedy s Hasíkem

Ve dnech 8. a 10. 1. se na naše druháky přišli podívat pan Polák a paní Černínová – členové hasičského sboru z Opavy, kteří na naší škole dělají pravidelné besedy. V těchto hodinách s dětmi zopakovali teoretické i praktické vědomosti o tom, co je nutné dělat při vzniku požáru, ochraně zdraví a pomoci ostatním. Děti besedy velice zaujaly, nakreslily obrázky o hasičích a slíbily, že se přijdou podívat i na stanici do Opavy.

Foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Hasik_2018

První školní den v roce 2018

V novém roce 2018 jsme se sešli až ve středu 3. 1. a hned jsme se pustili pilně do práce, blíží se pololetní vysvědčení a chceme, aby bylo co nejlepší.

Leden 2018