Leden 2019

Karneval

Ve čtvrtek 31. 1. 2019 se konal již tradiční karneval pro děti jako odměna za jejich krásná vysvědčení. V promenádě masek jsme viděli princezny, černokněžníky, bojovníky, roboty, zvířátka, vesmír, ICT techniku, loupežníky aj. Tentokrát se karneval konal v duchu celoročního projektu "Žijeme v srdci Evropy". Žáci si ověřovali své znalosti o naší vlasti, památkách našeho hlavního města, skládání okolních vesnic z písmen a měst ČR, k evropským státům hledali hlavní města, své znalosti prokázali i ve znalostech z hudební výchovy vyhledáváním vrcholných děl k hudebním skladatelům, vyzkoušeli si svou zručnost a také rychlost. Tance, zpěv i taneční soutěže provázely celý program karnevalu. Nejzajímavější masky získaly krásné odměny v podobě knih a školních potřeb, nechyběla tombola a dobroty za účast v soutěžích.                                                                                   Děkujeme všem rodičům za přípravu krásných kostýmů pro děti.

Školní ples v Litultovicích

V sobotu 26.1.2019 pro všechny rodiče, jejich přátele a širokou veřejnost připravili zástupci Klubu rodičů naší školy Školní disco ples na zámku v Litultovicích. Velké poděkování patří hlavním organizátorům rodině Nádeníčkové, Čalové a Kalusové. Samozřejmě nesmíme opomenout také další rodiče, kteří se zapojili do příprav či úklidu nebo pomáhali při samotném plesu. Účast na plese byla hojná, hudba hrála podle představ návštěvníků. Jako i na jiných plesech, tak i na našem nechybělo občerstvení a velká tombola. Organizátoři opravdu zaslouží pochvalu.

Do tomboly přispěli:

Městys Litultovice

Obec Hlavnice

David Nowický

Interiéry Najser

NÁDENÍČEK INTERIÉRY s.r.o.

OPAGRO s.r.o.

OPaLL-AGRI, s. r. o.

Opavská lesní a.s.

Optys, spol. s r.o.

Petr Kudlík

Potraviny Zina Bohdanovice

ReSpol s.r.o.

UNIRON s.r.o.

ZD Litultovice

ZOD Hlavnice

Jiří Krömer

manželé Kalusovi

manželé Štefkovi

Vladislav Pavlíček

Velký dík patří i anonymním a neuvedeným dárcům. Velice děkujeme všem dárcům.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Disco_ples_2019

Svět v kostce

Žáci pátého ročníku se ve školní družině utkali v soutěži Svět v kostce, ověřili si své znalosti a postřeh. Absolutní vítězkou, která prošla malým i velkým finálem se stala Terezka Bednaříková. Gratulujeme.

Turnaj v kuželkách

Dne 17. 1. 2019 proběhl ve školní družině mezi žáky druhého a třetího ročníku turnaj v kuželkách. Nejlépe se dařilo a nejvíc bodů získali: Erik Konečný, Vašek Kovalčík, Matouš Nádeníček, Alžběta Lebedová, Antonín Pavlíček, Sabina Mašlaňová a Jakub Mathias. Gratulujeme.

Zahájení výuky plavání

Od 11. 1. 2019 začali žáci II. a III. ročníku navštěvovat v rámci tělesné výchovy výuku plavání v Opavě.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Plavani_Leden_2019

S krtečkem do školy

V úterý 8. ledna přišli opět předškolní děti na čtvrté setkání s krtečkem s názvem Krteček a zimní radovánky, Na začátku se podívali na pohádku Krteček a sněhulák. Poté si obrazně postavili sněhuláka, spočítali koule sněhulákovi a dále se věnovali matematickým představám (více, méně, o jeden více, o jeden méně). Určovali směr nevhodného obrázku (nahoře, dole, vpravo, vlevo), sestavili sněhuláka podle pokynu učitele a na závěr si vyzkoušeli první jednoduché sudoku.

Zahájení roku 2019

Ve čtvrtek 3. ledna jsme ve všech třídách zahájili nový rok 2019 popřáním mnoha školními úspěchy a pohodou.