Listopad 2020

Úprava školní zahrady

Ve středu 25. 11. 2020 byly zahájeny úpravy školní zahrady - kácení stromů, výsadba keřů, úpravy terénu, projektem Městyse Litultovic, který je financován z peněz EU.

Čtenářský koutek

Ve středu 18. 11. 2020 jsme na naší škole v prvním patře otevřeli nově čtenářský koutek, který hned vyzkoušeli naši druháčci čtením pohádky: O třech medvědech. Nalezneme tady útulné pohovky s polštářky, židličky, součástí je také výuková stěna s písmeny a barvičkami, mapa světa, ke které můžeme dojít, když si zaskáčeme panáka nalepeného na podlaze. Tuto výukovou stěnu a čtenářský koutek budou žáci využívat jak v dopoledních, tak i odpoledních hodinách. Tento čtenářský koutek byl financován z peněz EU a zrealizován za pomocí manželů Kalusových.

Konečně ve škole

Ve středu 19, listopadu mohli nastoupit žáci druhé třídy do školy. Výuka však musí probíhat s rouškami na ústech.

Halloween 2020

Letos jsme učení v maskách museli zvládnout doma. Na stránkách jste měli mnoho možností k výběru činností, kterými jste mohli oslavit tento svátek.

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,

nastává nový měsíc - listopad a všichni jsme s napětím čekali, zda se nám otevřou naše školy.
Dnes už víme, že 2. listopadu do školy nepůjdeme a zůstaneme doma a budeme se učit opět tak jako koncem října. Jsme si vědomi toho, že je to jak pro žáky, tak pro jejich pomocníky velmi náročné.
Děkujeme VŠEM, kteří zvládají domácí výuku a posílají dané úkoly včas.
Přemýšleli jsme, jak pokračovat v další domácí výuce a rozhodli jsme se pro pokračování ve stejném stylu jako dosud, tedy zasíláním úkolů přes emaily a www stránkyNejhorší však pro nás všechny je omezený kontakt mezi žáky i učiteli.Pro bližší kontakt s učiteli jsme zvolili možnost komunikace či videohovorů přes WhatsApp. Každá třídní učitelka Vám dala svoje mobilní číslo, kde jí můžete odesílat úkoly či si domluvit videohovor. Na Vás je jen, zda si stáhnete do mobilu aplikaci WhatsApp či Messenger nebo do počítačů SKYPE a pak se dohodnout s třídními učiteli.
Přejeme Vám hodně zdraví, abychom se brzy mohli vrátit do školních lavic a učit se společně.
           Vaši učitelé