Prosinec 2020

Posezení u vánočního stromečku

V pátek 18. 12. 2020 jsme ukončili předčasně výuku v tomto kalendářním roce 2020 tradičně posezením u vánočního stromečku, tentokrát odděleně, každý ročník ve své třídě. Děti si rozdaly dárečky, zahrály si hry a zasoutěžily. Páťáci si vyhodnotili adventní soutěžení s tradicemi. Pro čtvrťáky si paní učitelka připravila zdobení vánočního stromečku s úkoly a vánoční pyramidu plnou příkladů. Naši nejmenší druháčci si rozsvívitli vánoční stromeček a zapálili vyrobené svícínky a soutěžili ve vánočním počítání, četli si bajky, zatančili si s anglickými písněmi a koledami. Po rozdání dárků si pustili vánoční pohádku.

Projektový den Vánoce v rouškách

V pondělí 14.12.2020 jsme si zapálili ve škole třetí adventní svíci. Paní učitelky opět pro žáky své třídy připravili vyučování s vánoční tematikou. Ve čtvrté  a druhé třídě si připomněli vytvářením dvojic obrázku a textu sv. Lucii, její život, tradice spojené s tímto dnem a také pranostiky, ke kterým si žáci vytvořili ilustrace.
V páté třídě žáci pracovali s textem a zjišťovali důležité informace o Vánocích celkově, na závěr zodpověděli třetí část otázek o tradicích.

2. adventní pondělí

Druhé adventní pondělí se neslo v duchu Mikuláše. Ráno děti ve třídě zjistily, že naši školu přes víkend navštívil Mikuláš a přinesl jim balíček sladkostí. Také toto pondělí jsme si připomínali tradice adventu v jednotlivých třídách. Ve 4. třídě si žáci četli o vzniku adventního kalendáře, své znalosti si ověřili v kvízu a vyzkoušeli si otevřít speciální adventní kalendář plný vyjmenovaných slov. Žáci 2. ročníku po zapálení druhé adventní svíce a rozdání mikulášských balíčků sestavili myšlenkovou mapu - Vánoce a zahráli si pohádkový vánoční kvíz v adventním kalendáři české televize. Žáci 5. ročníku si osvěžili pověst o Mikulášovi a vyplnili druhou sadu otázek k Vánocům, zvykům a tradicím.

Úprava školní zahrady

V prosinci se práce na školní zahradě přesunuly za budovu školy, kde se buduje výukový altán.

1. adventní pondělí

V pondělí 30.11.2020 jsme se zase konečně sešli všichni v naší škole. Tento rok jsme bohužel nemohli  oslavit první adventní pondělí společně a tak si každá paní učitelka nachystala povídání, pracovní list nebo vyrábění pro svou třídu. 4. třída si připomněla začátek adventu nazdobením netradičního adventního věnce a vypracováním pracovního listu o sv. Ondřeji. Alespoň takto jsme si připomněli začátek adventu a trošku jsme se naladili na přicházející vánoce.
Žáci 2. ročníku si vyrobili adventní stromeček, který je plný dobrot. Připomněli jsme si znalostním kvízem svátek sv. Barbory a sv. Mikuláše a luštili vánoční hádanky. Ve váze máme natrhané barborky. Žáci 5. třídy započali Advent první sadou otázek o zvycích a tradicích, odpovědi získávali z textů v prostorách třídy.