Únor 2018

Za pohádkou do knihovny

V pátek 23. února 2018 začal u prvňáčků projekt, který je pod záštitou knihovny v Litultovicích pod názvem „Pasování na čtenáře“. Paní Batková si pro děti připravila kouzelný kufr, ve kterém byly kouzelné věci, které dětem měly připomenout pohádku O perníkové chaloupce. Po přečtení pohádky četli společně věty, ve kterých chyběla některá slova. Pak děti zkusily hledat světýlko v pohádkovém lese. Nakonec si dokreslily obrázek perníkové chaloupky. Tato lekce byla velmi pěkná.

Fandíme hokeji

O přestávce držíme palce, ale asi málo.

Svatý Valentýn

Ve středu 14. února 2018 jsme ve škole oslavili svátek svatého Valentýna. Žáci čtvrtého ročníku v hodinách anglického jazyka, čtení a výtvarné výchovy vyhledávali na počítačích historii vzniku svátku, skládali věty, anglická slovíčka, naučili se nejstarší anglickou báseň a vyrobili si každý pro své nejbližší valentýnku. Ze svých získaných informací sestavili plakát.

Olympijské hry

Ve čtvrtek 8. 2. 2018, den před zahájením olympijských her v Jižní Koreji, se konala olympiáda také u nás na zasněžené školní zahradě. Žáci zažehli olympijský oheň a soutěžili ve dvojicích, kde plnili jednotlivé disciplíny: skoky na lyžích, bruslení, hokej, střelba, Curling, boby jednotlivci, boby páry, lyže. Všichni si vyzkoušeli svou zručnost a šikovnost. Odměnou jim byly olympijské medaile, sladké odměny a veselé bobování za školou.       Sportu zdar!
FOTO z olympiády:

Malý křížovkář

V pondělí 5. 2. 2018 proběhl mezi žáky turnaj v luštění křížovek. V tajence vyšlo slovo vitamíny, které teď s blížící se chřipkou všichni potřebujeme. Mezi žáky druhého ročníku byli nejúspěšnější: A. Pavlíček, Z. Kristiánová a E. Růžičková, mezi žáky čtvrtého ročníku: T. Bednaříková, V. Gregořicová a M. Galusik. Jednoduché křížovky luštili také naši nejmladší žáčci, nejlépe se dařilo: J. Nowickému, Š. Pavlíčkovi a M. Nádeníčkovi. Gratulujeme.