Září 2018

Putování po hradech a zámcích

Ve školní družině proběhla mezi žáky 5. ročníku soutěž ve společenské hře Putování po hradech a zámcích, žáci se učili hospodařit s penězi, nakupovat akcie, nakupovat a prodávat věci a platit vstupy na zámky. Nejlépe hospodařil s financemi Jakub Mazur, Tereza Bednaříková a Vašek Polák.

Sběr starého papíru

Sportovní den se ZŠ Hlavnice

V pátek 7.9.2018 jsme pro školu Hlavnice uspořádali sportovní den v parku v Litultovicích. V rámci získávání nových kamarádů jsme děti rozdělili do smíšených skupin po čtyřech. V těchto skupinkách si pak vyzkoušeli různé skupinové sportovní hry jako čáp ztratil čepičku, twister, chůzi ve skupině se svázanýma nohama, petanque atd. Počasí nás opět nezklamalo, takže jsme si sportovní den krásně užili.

Sportovní den se ZŠ Dolní Životice

Ve čtvrtek 6. září 2018 naše škola uspořádala sportovní den "Sportujeme v srdci Evropy" se ZŠ Dolní Životice. Tentokrát jsme sportovali v parku v Litultovicích. Naši páťáci s paní vychovatelkou Janou Sklepkovou připravili 12 stanovišť, kde si ostatní děti vyzkoušely skok z místa, sprint, házení na cíl, obratnost na průlezkách, skok přes švihadlo, chůzi poslepu, poznávání listů a stop atd. Za splnění úkolů dostávaly děti razítka a ty nakonec vyměnily za sladkou odměnu.

Zahájení školní roku 2018/2019

V pondělí 3. září 2018 jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2018/2019. Žáci z dramatického a hudebního kroužku si pro ostatní připravili krátké vystoupení a páťáci nás naladili písničkou Září na podzimní dny. Paní ředitelka všechny přivítala a seznámila s opravami, které proběhly během prázdnin, žáci se dozvěděli, co nás čeká tento školní rok a která paní učitelka je bude učit. Všem žákům i zaměstnancům školy přejeme úspěšný školní rok 2018/2019.