1. tř. 30.3.-3.4.2020

V pátek 3. 4. 2020 v 9.00 ČT2 = budou probírat matematiku – Počítáme do 20.

Pátek 3. 4. 2020

Sl

Str.77 Žlutý  míč – POZOR těžké slabiky s písmenem l a r. Komu to nepůjde, podtrhni si slabiky.

Růžový míč – opět těžká slova ke čtení! Podtrhni si slabiky a přečti nejméně 2x

Ps

Strana 4 Přepiš hlavně ty 3 věty a ať mi to rodiče vyfotí a pošlou na email posta.zslitultovice@seznam.cz nebo na WhatsApp 606 456 086

PRV

Str. 50 Jaro na statku

Domeček – Doplň názvy zvířátek

Kašpárek - pojmenuj zvířátka na obrázku a vybarvi je. Popovídej si těchto zvířátcích například čím je nakrmíme, kde je chováme, jaký užitek nám dávají apod.

Čtvrtek 2. 4. 2020

Sl

Str.76 Pero: doplň odpovědi na 3 otázky.

Nakresli obrázek své maminky. Pokud se to mamince bude líbit, dej ji žákovskou knížku, ať ti na stránku duben napíše jedničku do výtvarné výchovy.

Potom si přečti básničky. Jednu si vyber a do konce týdne se ji nauč. V pátek ji mamince přednes a můžeš dostat jedničku do žákovské knížky do kolonky Český jazyk.

Ps

Strana 3 - Máš tady malé písmeno ch a jeho slabiky. Když budeš hotový, vybarvi si chatu, která je nahoře.

M

Rozcvička: Vypočítej sloupec 39 na listu. Vypočítej jako časovku, kterou děláme ve škole. Sloupec bys měl zvládnout do 2-3 minut.

Strana 16 cv. 1 spoj body od čísla 0 po číslo 15.

Cvičení 2 vybarvi jednu polovinu.

Cvičení 3 vynechej a vezmi si pracovní sešit strana 5 a vypočítej všechna 3 cvičení

Ve středu 1. 4. 2020 v 9.00 ČT2 Půl hodiny budou probírat prvouku – Pozorujeme živočichy na jaře (ptáci).

Středa 1. 4. 2020

Str.76 Dnes si přečteme o mamince

Báseň Růže ti přečte někdo dospělý.

Růžový míč – Přečti si o mamince, kterou popisuje Michal nebo Alena. Podívej se na svou maminku a porovnej s článkem.

Ps

Dnes budeme psát písmeno velké L na straně 2.

Je to podobné jako velké S a dole klička jako u velkého Z. velké L.pdf (1146011)

ROZCVIČKA v malém pracovním sešitě str.4 cv. 2

Str. 15

cv. 1 Hodiny https://www.youtube.com/watch?v=IRxl6gSu_fk&list=PLlQgBpv1udkIEpiDmRFvSutTQYMKqKdZj&index=53
cv. 2 Urči kolik je hodin

Cv. 3 doplň číslo, které chybí uprostřed. Pokud nevíš jak na to, vytvoř si příklad tak, že od výsledku odečteš první číslo. Například v prvním příkladu to je 9 - 8 =

cvičení 4 - dopočítej do 10 + zbytek. Rodiče ti pomohou

Prosím rodiče, aby pustily svým dětem v úterý 31. 3. 2020 v 9.00 ČT2 Půl hodiny budou probírat čísla 11-20 jejich čtení a psaní. Děkuji

Úterý 31. 3. 2020

Str.75 Dokončení stránky

Pero Napiš, co chybí. Zkus to napsat psacím písmem s velkým písmenem na začátku slova

Modrý míč Přečti napsané věty, potom si najdi řádkovaný papír a opiš alespoň dvě věty. Piš přes dva řádky nebo doplň pomocnou linku.

Ps

Vezmi si novou písanku č. 4 na stránce 1, máš dva sloupce jmen. Dnes napiš druhý sloupec.

M

Str. 14 Jako rozcvičku se podívej na televizi v 9 hodin dopoledne.

cv. 1 Máš tady dvě slovní úlohy. Nejprve si každou pořádně přečti, potom správný údaj vyznač na ose. Vypočítej příklad a dopiš do odpovědi. Pomoc: www.youtube.com/watch?v=6yIloeuzhJc&list=PLlQgBpv1udkIEpiDmRFvSutTQYMKqKdZj&index=51
cv. 2 V tomto cvičení musíš zvětšit číslo podle toho, o kolik více je tam napsáno. Podívej se například v prvním sloupci je napsaná 1 a nahoře o 2 více. Spočítáš tedy 1 + 2 = 3 a tu trojku napíšeš.

Pondělí 30. 3. 2020

Str.75 Fajfka – vyzkoušej si test pro chytré hlavičky

Tužka – Doplň CH nebo H do článku. Doplněný článek si přečti

Ps

Vezmi si novou písanku č. 4 na stránce 1, máš dva sloupce jmen. Dnes napiš jeden sloupec.

M

Str. 13 Dnes si zahrajeme na obchod.

Pracujte tak jak si hrajeme na obchod ve škole

Kontakt

Základní škola Litultovice Litultovice 107, 747 55 Tel.: 553 668 139 zs.litultovice@seznam.cz