Říjen 2017

Halloween

Pondělí 30. října se školou proháněli duchové, kostlivci, čarodějové a krásné čarodějky a oslavovali svátek Halloween. Vyučování probíhalo v maskách, paní učitelky ve všech třídách připravily žákům zábavné učení. Žáci 4. ročníku se v hodině anglického jazyka naučili novou písničku, zopakovali si, co si o Halloweenu zapamatovali z loňského školního roku, poskládali halloweenské domino, luštili křížovky a osmisměrky, kterými se naučili spoustu nových slovíček, v matematice počítali se strašidýlky. V kroužku anglického jazyka se žáci 2. ročníku seznámili s novou slovní zásobou, využili znalosti barev a vybarvili si obrázek a poskládali puzzle.

Děkujeme všem maminkám a babičkám, které dětem připravily nádherné kostýmy a napekly pro děti spoustu dobrot.

Drakiáda

V pondělí 16. 10. 2017 jsme se vydali na tradiční Drakiádu. Počasí bylo nádherné, sluníčko nás vyhřívalo a vítr byl příznivý. Draci nám létali vysoko nad hlavami.

Podzimníčci na zámku

V neděli 15. 10. 2017 v prostorách budovy zámku B se konala ve spolupráci s MŠ již tradiční výstava Podzimníčků. Žáci vyráběli ze dřeva, sena, plodů, které nasbírali na zahradách, listů, šípků a dalších přírodnin, a tak jsme mohli shlédnout panáčky ze dřeva, sovy, zvířátka a zahrádky. Tyto Podzimníčky žáci doplnili krásnými podzimními obrázky.

Soutěže ve školní družině

V měsíci říjnu se v obou odděleních školní družiny uskutečnili soutěže ve stolní kopané. Žáci si vyzkoušeli svou zručnost v puzzliádě, starší žáci skládali obrázky ze světa a mladší žáci výjevy z pohádek. Svou pozornost si ověřili v pexesiádě, starší žáci dostali anglická pexesa, zároveň si tak procvičovali anglická slovíčka a výslovnost a naučili se některá nová slovíčka.

zslitultovice.rajce.idnes.cz/Souteze_ve_sk._druzine_rijen_2017/