Říjen 2021

V úterý 26. října 2021
Žáci 5. ročníku si četli pověst Jack-O- lantern, tvořili myšlenkovou mapu k tomuto svátku, porovnávali Halloween s našimi Dušičkami, hráli dýňové piškvorky, řešili kvízy v angličtině, vytvářeli z toaletního papíru mumii a také si vytvořili halloweenskou výzdobu v podobě obličeje s očima, které se strašidelně hýbou.
Žáci 3. ročníku si vyprávěli o slavení Halloweenu u nás a ve Velké Británii, tančili a zpívali halloweenské písničky, naučili se zaříkávadlo Baby Jagy, vyrobili halloweenskou škrabošku na obličej, ochutnali halloweenské sušenky a vydlabali dýni. Tak HAPPY HALLOWEEN!
Halloween 2021

Podzimníčci

V pátek 22.10. se žáci naší školy zapojili do výroby podzimníčků. Společně je pak vystavili na školní zahradě, kde budou k vidění pro rodiny s dětmi po celý víkend.

Drakiáda

Také letos jsme vyčkávali na příhodné větrné počasí a vyrazili jsme provětrat papírové, látkové, vyrobené či koupené draky. Všichni draci alespoň na chvíli vzlétli a někteří dokonce nechtěli sestoupit z oblohy. Za svou snahu udržet draky ve vzduchu si všichni žáci zasloužili drobnou odměnu.

Olympijský víceboj

Tak jako minulý rok se i letos žáci naší školy zapojili do olympijského víceboje pořádaného společností Sazka a.s. Víceboj se skládá z celkem 8 disciplín, z nichž každá testuje odlišné schopnosti a předpoklady žáka. Děti se mohou těšit na široké spektrum cviků prověřující jejich sílu, hbitost a vytrvalost. Své dovednosti tak mohou porovnat například v hodu medicinbalem, vytrvalostním běhu na 500 metrů nebo v běhu rychlostním.

Zprávy ze školní družiny

Školní rok 2021/2022 nás uvítal teplým a slunným počasím. Začátky školní družiny probíhaly v duchu soutěžním. Mladší žáci s oblibou poměřovali své síly v točení s kruhy, skákáním přes švihadla nebo tanci, starší pak ve vybíjené nebo stolním fotbale.

Zájmové kroužky

Měsíc říjen započal znovuotevřením zájmových kroužků. Děti mohou v odpoledních hodinách navštěvovat kroužek sportovní, který je zaměřený zejména na kopanou a florbal, dále pak kroužek hudební, tvořivý, přírodovědný, kroužek náboženství a kroužek počítačový.