Únor 2019

Soutěž Česko v kostce

V pondělí 18. 2. 2019 žáci druhého ročníku soutěžili ve hře Česká republika v kostce. Tato vědomostní hra na postřeh děti bavila, ovšem nejvíc bodů nasbírala Čalová Veronika, Paterová Magdaléna a Matýsek Lukáš. Gratulujeme.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/SD_aktivity_unor_2019

Návštěva Loutkového divadla

V pondělí 18. 2. 2019 se žáci druhého a třetího ročníku jeli podívat do Loutkového divadla v Opavě na představení Divadla Víti Marčíka - Zlatovláska. Pohádka, ve které hrál jen jeden herec a loutky děti zaujala, byla velmi živá, herec do děje zapojil i obecenstvo.

Saint Valentine´s Day

Žáci třetího a pátého ročníku v hodinách anglického jazyka si vyprávěli o vzniku tohoto svátku, kdo to byl sv. Valentýn, kdy se slaví, přečetli si, přeložili a naučili se jednoduchou básničku.

Soutěž Svět v kostce

Ve čtvrtek 14. 2. 2019 se žáci 3. ročníku ve školní družině utkali ve znalostní soutěži Česká republika v kostce. Nejvíce bodů nasbíral Antonín Pavlíček a Jakub Mathias. Gratulujeme.

Setkání s krtečkem

V úterý 5. 2. 2019 odpoledne jsme se opět sešli ve škole i s našimi budoucími prvnáčky. Děti si tentokrát povídaly o krtkovi a jeho kamarádech, podívaly se na pohádku, procvičily si pojmy větší, menší, opaky slov, řadily obrázky do skupin podle významu pojmů a zahrály si hry. Na závěr dostaly domácí úkol.

Sněhové tvoření

V úterý 5. 2. 2019 jsme s dětmi během dopoledne na školní zahradě uspořádali tvoření ze sněhu, také na téma Žijeme v srdci Evropy. Děti se rozdělily do menších skupinek, každá skupinka si vymyslela vlastní výtvor, který se týkal daného tématu. Vytvořily Vyšehrad, Hradčany, Karlův most, Praděd, noty naší hymny, Sněžku a spoustu dalších památek ČR. Za své výtvory byly odměněny sladkou odměnou.