Únor 2023

Masopust

V úterý 21. února žáci 4. ročníku oslavili Masopust, svými referáty seznámili své spolužáky s tradicemi a zvyky u nás i ve světě, zazpívali píseň Masopust držíme, podívali se na pohádku Chaloupka na vršku s příběhem Jak to bylo o Masopustu, nakreslili masopustní masky a povídali si, jaký byl jejich význam, z výkresů si udělali malou výstavku ve škole, kde můžeme vidět masku medvěda, šaška s bičem, kominíka, smrtku, nevěstu, zvířecí masky aj., zároveň jsme si vyprávěli, jak probíhalo vodění medvěda v jednotlivých vesnicích.

Také v první třídě jsme oslavili masopust. Žáci si z písmen zkusili poskládat slovo masopust, vyhledávali v osmisměrce typické masopustní jídlo, usmažili si slovní koblížky, rozdělovali jitrnice a koláče na talíře a také počítali, kolik koláčů se snědlo. Dále se zabývali také masopustním průvodem. Luštili hádanky o zvířatech, ze slov skládali masopustní kobylku a tu si také potom osobně vyzkoušeli ve dvojicích. V pracovních činnostech si potom vyrobili papírovou harmoniku a vymodelovali masopustní koláče.

Hravé učení na den sv. Valentýna

V úterý, v den svátku sv. Valentýna, si učitelé pro žáky připravili den plný her a soutěží. Vše bylo naplánováno v rámci vyučovacích hodin. Žáci čtvrtého ročníku si vybrali oblečení s červenou barvou, která symbolizuje den sv. Valentýna. V každé vyučovací hodině měli připravenou soutěžní hru. Ve slohové práci se pokoušeli napsat báseň na téma: Co mám rád/a. V odpoledních hodinách si zahráli valentýnské Bingo a vyrobili si přáníčka pro své blízké.
Druháci si povídali o historii svátku a vyrobili si přáníčka.
Naši prvňáčci si vyzdobili třídu srdíčky v odstínu červené barvy a už se těší na příští úterý, kdy oslaví masopustní rej s pochováváním basy.