Říjen 2019

Oslava svátku Halloween

Ve čtvrtek 31.10.2019 jsme si hned po podzimních prázdninách porovnávali naše Dušičky a Halloween. Všechny děti si připravily krásné masky, paní učitelky nachystaly zábavné halloweenské učení, kde se děti seznamovaly s těmito tradicemi a starší žáci se učili anglickou slovní zásobu k Halloweenu. Všichni si na výzdobu pokojíčku vyrobili kostlivce a ducha. Doufáme, že se dětem do povědomí dostal nejen svátek Halloween, ale také Dušičky, které slavíme v naší republice.

Návštěva Síně tradic

V pondělí 21. října se byli naši třeťáci a čtvrťáci podívat do Síně tradic, která se nachází v prostorách historické budovy zámku v Litultovicích. Dozvěděli se mnoho zajímavých věcí, prohlédli si fotografie z minulých let života naší vesnice, na mnohých z nich našli i své blízké příbuzné. Prohlídka všechny žáky zaujala, děkujeme paní Tomáškové za opravdu poutavý a zajímavý výklad.

Výstava "Podzimníčků"

Drakiáda

Začátkem října se konalo již tradiční společné pouštění draků, tentokrát na fotbalovém hřišti. Někteří draci létali vysoko, někteří nízko, a tak se žáci  proběhli společně s draky. Za své výkony v běhu byli všichni odměněni.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Ruzne_zari_a_rijen_-_Drakiada

Zahájení projektu EU

Přihlásili jsme se do dotačního projektu Evropské unie Šablony II, který jsme nazvali „Žijeme v srdci Evropy“. Do školy byly přivezeny nové počítače a tablety, se kterými teď budou žáci pracovat v některých hodinách. Dále tento projekt zahrnuje projektové dny ve škole i mimo školu. V rámci školní družiny budou mít žáci čtenářský klub, do kterého budou zakoupeny nové knihy.