Únor 2020

Tandemová výuka Masopust

V pondělí po jarních prázdninách jsme se všichni sešli první hodinu při tandemové výuce s tématem Masopust. Žáci ve smíšených skupinách pomocí úkolů na pracovním listě zjišťovali základní informace o masopustu a tradicích s ním spojených. Dále luštili křížovky, kde si vyluštili názvy masopustních masek. Na závěr si každý vybral jednu papírovou masku, kterou si vybarvili a vystřihli.

Hrajeme deskové hry

Žáci čtvrtého ročníku se již tři měsíce ve školní družině připravují na okresní soutěž v deskových hrách. Ve čtvrtek 13. 2. 2020 jsme do školy pozvali jednoho z pořadatelů deskových her, pana Týna, který sledoval hru žáků, dodržování pravidel a poradil žákům zajímavé strategie. Žáci se utkali ve školním kole v těchto deskových hrách: Drop it, Sushi go, Kingdomino a Port Royal. Okresní kolo proběhne v pondělí 16. 3. 2020 v Brance u Opavy. Tak držte dětem palce!

Tandemová výuka sv. Valentin

V pátek 14.2.2020 jsme pro žáky 3. a 4. ročníku připravili tematickou výuku ke sv. Valentýnovi. Žáci se seznámili s historií tohoto svátku a způsoby jeho slavení. Svou pozornost si vyzkoušeli v drobném testu, který se týkal informací o tomto svátku. Při této výuce nechyběla také výroba správné valentýnky.

Kontakt

Základní škola Litultovice Litultovice 107, 747 55 Tel.: 553 668 139 zs.litultovice@seznam.cz